Coffee Time

Warszawa
Początek:
11.00
Czas trwania:
ok. 3-4 godziny
Prowadzący:
Uri Wollner
Kawa! Dużo dobrej kawy od Co phi Solutions. Do tego chemexy, dripy, flipy, kawiarki, syfony, aeropressy i frenchpressy! Kanapki z kawą, bekonem, pastą z koziego sera i daktyli, kawowo-czekoladowa granola, owsiano-kawowe muffiny z syropem klonowym i kawowy peeling do ciała. Na tych warsztatach Uri Wollner udowodni Wam, że kawa to nie napój, a styl życia.

Zapraszamy na aromatyczne, sobotnie przedpołudnie z kawą w roli głównej. Warsztaty poprowadzi Uri Wollner, właściciel znanej wśród miłośników kawy kawiarni Co Phi na warszawskim Śródmieściu. W ruch pójdą syfony, chemexy, kawiarki czy flipy. Będzie też specjalnie przygotowana na zajęcia kawa oraz dużo praktycznej wiedzy. Prowadzący opowie Wam jak poznać wysokiej jakości kawę, w jaki sposób parzyć kawę w domu, aby uzyskać jak najlepszy smak. Dowiecie się też czy do przygotowania kawy idealnej potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Będziecie mogli porównać smak tego samego rodzaju kawy zaparzonej na wiele sposobów.

W programie:

  • Kawa zaparzona na 7 sposobów, przy wykorzystaniu aeropressu, chemexu, syfonu, dripu, frenchpressu, kawiarki i flipu
  • Kanapka z kawą, bekonem, pastą z koziego sera i daktyli
  • Granola kawowo-czekoladowa
  • Aromatyzowany, kawowy peeling do ciała (do zabrania do domu w specjalnie przygotowanym słoiczku).

Spotkanie zakończy się degustacją przygotowanych na zajęciach kawowych dań. Na warsztatach serwowane będą – oprócz kawy – ciepłe i zimne napoje (herbata, woda) oraz aromatyczny, ziołowy napar.

Warsztaty odbywają się w języku angielskim z obecnością tłumacza. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana.

Prowadzący

Uri Wollner

Właściciel znanej wśród miłośników kawy kawiarni Co Phi w Warszawie. Jego misją jest przybliżanie ludziom informacji nt. kawy i jej przyrządzania nawet prostymi domowymi sposobami.

Zobacz warsztaty prowadzącego

Poznaj CookUp

CookUp Studia Kulinarne

CookUp to przede wszystkim dwa studia kulinarne – w Warszawie i Poznaniu, w których odbywają się warsztaty dla osób indywidualnych, pokazy, prezentacje, konferencje kulinarne dla firm oraz prywatne śniadania, obiady i kolacje z gotowaniem na żywo, jak również sesje zdjęciowe oraz wydarzenia integracyjne.

CookUp Talents i CookUp Fundacja

CookUp zajmuje się również promowaniem talentów kulinarnych (CookUp Talents) oraz edukacją na temat zdrowego odżywania się mam i ich dzieci oraz kobiet w ciąży, aktywizacją seniorów poprzez warsztaty kulinarne, oraz innymi projektami społecznymi (CookUp Fundacja).

Studio Warszawa

ul. Racławicka 99, 02-634 Warszawa

Jak dojechać?

Metro

Stacja Racławicka, następnie autobusem 141 do przystanku Wołoska

Tramwaj

16, 17 (przystanek Wołoska)

Autobus

136, 141, 172 (przystanki: Wołoska lub Miłobędzka); 117, 138 (przystanek Wołoska)

Rower

Ścieżka rowerowa do skrętu do Fortu Mokotów

Samochód

Parking na terenie Fortu Mokotów płatny w godz. 7-19. Pierwsze 1,5 godz. gratis. W weekendy parking bezpłatny.

Opinie o warsztatach

Uczestniczyłam w warsztatach w CookUp trzykrotnie. Były to wspaniałe, inspirujące spotkania, na których poznałam nowych, ciekawych ludzi. Poza tym, za każdym razem, było dużo wiedzy przekazanej przez prowadzących, ale co najważniejsze, wspaniałe dania, które później gotowałam też w domu.

Sonia

Miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach Knife Skills. Dużo pożytecznych umiejętności posługiwania się nożem w kuchni, dzięki którym przygotowywanie produktów do gotowania - m.in. krojenie, siekanie, rozdrabnianie idzie mi dużo sprawniej i szybciej.

Tomasz

Najczęstsze pytania

Jak mam się ubrać na warsztaty?

W miarę możliwości ubierz się wygodnie, a przede wszystkim włóż wygodne buty, dzięki czemu nie zmęczy Cię tak bardzo długie stanie przy wyspie do gotowania. Gotowanie to przyjemność, ale też dużo fizycznej pracy :) Na czas warsztatów dostaniesz fartuch kucharski, także nie musisz się martwić o ubrudzenie się w trakcie gotowania.

Czy muszę przyjść na warsztaty wcześniej, przed godziną ich rozpoczęcia?

Nie musisz pojawiać się dużo wcześniej. Kilka minut przed warsztatami w zupełności wystarczy. Zostaw sobie jednak minimalną ilość czasu, żeby się nie spóźnić i nie stracić informacji organizacyjnych na początku warsztatów. Warsztaty startują punktualnie do godzinie określonej w opisie zajęć.

Czy muszę coś zabrać ze sobą?

Nie musisz nic ze sobą zabierać. Zapewnimy Ci wszystko, co jest potrzebne do wzięcia udziału w warsztatach - akcesoria do gotowania, przepisy na przygotowywane podczas warsztatów dania, żebyś mogła/mógł je odtworzyć w domu, ołówek do sporządzenia własnych notatek oraz kawę, herbatę i wodę :)