Walentynkowa Fiesta Mexicana

Warszawa
Ona - charyzmatyczna szefowa kuchni Dos Tacos i On - temperamentny szef kuchni Ye Ye Mex Food. Ten pochodzący z Meksyku, energetyczny duet kulinarny, pokaże Wam czym jest prawdziwa Fiesta Mexicana! Będzie egzotycznie, zmysłowo i z pazurem, jak na kuchnię meksykańską przystało. Specjalnie dla Was: Isabel Balderas, Mauricio Gonzalez Blanco i walentynkowa, meksykańska kolacja w najlepszym stylu.

Zapraszamy Was na nasze coroczne, walentynkowe gotowanie dla par. Tego wieczoru zabierzemy Was w podróż do egzotycznego Meksyku. Prowadzący opowiedzą Wam o tamtejszej kulturze, kuchni i tradycjach kulinarnych. Pod ich okiem, pracując w parach, przygotujecie prawdziwą, meksykańską kolację.

W programie:

  • Orzeźwiająca, truskawkowa Margharita
  • Camarones al coco con salsa de mango y chipotle (krewetki w kokosowej panierce w sosie mango z papryczką chipotle)
  • Empanadas de pollo pibil (pierożki kukurydziane z kurczakiem w sosie achiote)
  • Salsa de piña i kiwi (salsa ananasowa z kiwi, jalapeño i kolendrą)
  • Ceviche de salmón (ceviche z łososia marynowanego w cytrusach serwowane z nachosami)
  • Flan de queso y maracuya (krem karamel z serem i sosem z marakui)

Spotkanie zakończy się degustacją wspólnie przygotowanych dań w formie walentynkowej kolacji przy lampce wina. Na zajęciach serwowane będą ciepłe i zimne napoje (kawa, herbata, woda) oraz sezonowy napar.

Zajęcia mają charakter wspólnego gotowania dla par. Na jednym stanowisku mogą gotować 2 osoby. Przy zakupie biletu należy wskazać liczbę zakupowanych stanowisk nie osób (1 stanowisko: 2 osoby).

Prowadzący

Isabel Balderas i Maurizio Gonzalez Blanco

Isabel – Rodowita Meksykanka, od 2008 r mieszkająca w Warszawie. Ma wieloletnie doświadczenie jako szef kuchni meksykańskiej. Aktualnie jest szefową kuchni w meksykańskiej restauracji Dos Tacos w Warszawie. Maurizio – temperamentny szef kuchni Ye Ye Mex Food.

Zobacz warsztaty prowadzącego

Poznaj CookUp

CookUp Studia Kulinarne

CookUp to przede wszystkim dwa studia kulinarne – w Warszawie i Poznaniu, w których odbywają się warsztaty dla osób indywidualnych, pokazy, prezentacje, konferencje kulinarne dla firm oraz prywatne śniadania, obiady i kolacje z gotowaniem na żywo, jak również sesje zdjęciowe oraz wydarzenia integracyjne.

CookUp Talents i CookUp Fundacja

CookUp zajmuje się również promowaniem talentów kulinarnych (CookUp Talents) oraz edukacją na temat zdrowego odżywania się mam i ich dzieci oraz kobiet w ciąży, aktywizacją seniorów poprzez warsztaty kulinarne, oraz innymi projektami społecznymi (CookUp Fundacja).

Studio Warszawa

ul. Racławicka 99, 02-634 Warszawa

Jak dojechać?

Metro

Stacja Racławicka, następnie autobusem 141 do przystanku Wołoska

Tramwaj

16, 17 (przystanek Wołoska)

Autobus

136, 141, 172 (przystanki: Wołoska lub Miłobędzka); 117, 138 (przystanek Wołoska)

Rower

Ścieżka rowerowa do skrętu do Fortu Mokotów

Samochód

Parking na terenie Fortu Mokotów płatny w godz. 7-19. Pierwsze 1,5 godz. gratis. W weekendy parking bezpłatny.

Opinie o warsztatach

Uczestniczyłam w warsztatach w CookUp trzykrotnie. Były to wspaniałe, inspirujące spotkania, na których poznałam nowych, ciekawych ludzi. Poza tym, za każdym razem, było dużo wiedzy przekazanej przez prowadzących, ale co najważniejsze, wspaniałe dania, które później gotowałam też w domu.

Sonia

Miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach Knife Skills. Dużo pożytecznych umiejętności posługiwania się nożem w kuchni, dzięki którym przygotowywanie produktów do gotowania - m.in. krojenie, siekanie, rozdrabnianie idzie mi dużo sprawniej i szybciej.

Tomasz

Najczęstsze pytania

Jak mam się ubrać na warsztaty?

W miarę możliwości ubierz się wygodnie, a przede wszystkim włóż wygodne buty, dzięki czemu nie zmęczy Cię tak bardzo długie stanie przy wyspie do gotowania. Gotowanie to przyjemność, ale też dużo fizycznej pracy :) Na czas warsztatów dostaniesz fartuch kucharski, także nie musisz się martwić o ubrudzenie się w trakcie gotowania.

Czy muszę przyjść na warsztaty wcześniej, przed godziną ich rozpoczęcia?

Nie musisz pojawiać się dużo wcześniej. Kilka minut przed warsztatami w zupełności wystarczy. Zostaw sobie jednak minimalną ilość czasu, żeby się nie spóźnić i nie stracić informacji organizacyjnych na początku warsztatów. Warsztaty startują punktualnie do godzinie określonej w opisie zajęć.

Czy muszę coś zabrać ze sobą?

Nie musisz nic ze sobą zabierać. Zapewnimy Ci wszystko, co jest potrzebne do wzięcia udziału w warsztatach - akcesoria do gotowania, przepisy na przygotowywane podczas warsztatów dania, żebyś mogła/mógł je odtworzyć w domu, ołówek do sporządzenia własnych notatek oraz kawę, herbatę i wodę :)