Twórcze soboty: Warsztaty Kaligrafii Nowoczesnej z HELLO Calligraphy

Warszawa
Początek:
11.00
Czas trwania:
ok. 3 godziny
Prowadzący:
Małgosia Małecka
Zapraszamy Was na zimowe, sobotnie przedpołudnie z papierem i literami. Odkryjecie jak bardzo twórcze, relaksujące i satysfakcjonujące zarazem jest pisanie ręczne. Wprawicie w ruch ostre narzędzia i dużo aksamitnego, czarnego płynu. W fascynujący świat nowoczesnej kaligrafii wprowadzi Was charyzmatyczna Małgosia Małecka, twórczyni poznańskiej pracowni Hello Calligraphy. Będzie pięknie, inspirująco i magicznie. Kto się na to pisze?

Na zajęciach – literka po literce – zgłębicie tajniki nowoczesnej kaligrafii. Poznacie podstawowe zasady i narzędzia wykorzystywane w pracy liternika. Przyjrzycie się najsłynniejszym podpisom ręcznym na świecie. Dowiecie się także jak to było, kiedy kałamarze towarzyszyły ludziom przy świetle świec. W słowie kaligrafia poszukacie połączenia dobrej klasyki z powiewem nowoczesności. Do indywidualnego treningu kaligraficznego wykorzystacie specjalny zestaw od Hello Calligraphy, składający się z obsadki, 2 stalówek, tuszu i wzornika do pracy. Na koniec zaszalejecie przy użyciu najdziwniejszych narzędzi ze świata kaligrafii, ale czy tylko kaligrafii?

W programie:

  • Krótki wykład/wprowadzenie do świata kaligrafii
  • Trening kaligrafii nowoczesnej (praca indywidualna)
  • Zestaw do kaligrafii nowoczesnej od HELLO calligraphy (obsadka, 2 stalo?wki, tusz oraz papier z wzornikiem do pracy)

Spotkanie zakończy się omówieniem wykonanych przez uczestników prac. Na zajęciach serwowane będą ciepłe i zimne napoje (kawa, herbata, woda) oraz ziołowy napar lub lemoniada. Każdy z uczestników otrzyma zestaw do kaligrafii nowoczesnej od HELLO calligraphy do kontynuowania przygody z kaligrafią w domowym zaciszu.

Prowadzący

Małgosia Małecka

Twórczyni kultowej, poznańskiej pracowni HELLO calligraphy. Energetyczna artystka wyznaczająca trendy w nowoczesnej kaligrafii.

Zobacz warsztaty prowadzącego

Poznaj CookUp

CookUp Studia Kulinarne

CookUp to przede wszystkim dwa studia kulinarne – w Warszawie i Poznaniu, w których odbywają się warsztaty dla osób indywidualnych, pokazy, prezentacje, konferencje kulinarne dla firm oraz prywatne śniadania, obiady i kolacje z gotowaniem na żywo, jak również sesje zdjęciowe oraz wydarzenia integracyjne.

CookUp Talents i CookUp Fundacja

CookUp zajmuje się również promowaniem talentów kulinarnych (CookUp Talents) oraz edukacją na temat zdrowego odżywania się mam i ich dzieci oraz kobiet w ciąży, aktywizacją seniorów poprzez warsztaty kulinarne, oraz innymi projektami społecznymi (CookUp Fundacja).

Studio Warszawa

ul. Racławicka 99, 02-634 Warszawa

Jak dojechać?

Metro

Stacja Racławicka, następnie autobusem 141 do przystanku Wołoska

Tramwaj

16, 17 (przystanek Wołoska)

Autobus

136, 141, 172 (przystanki: Wołoska lub Miłobędzka); 117, 138 (przystanek Wołoska)

Rower

Ścieżka rowerowa do skrętu do Fortu Mokotów

Samochód

Parking na terenie Fortu Mokotów płatny w godz. 7-19. Pierwsze 1,5 godz. gratis. W weekendy parking bezpłatny.

Opinie o warsztatach

Uczestniczyłam w warsztatach w CookUp trzykrotnie. Były to wspaniałe, inspirujące spotkania, na których poznałam nowych, ciekawych ludzi. Poza tym, za każdym razem, było dużo wiedzy przekazanej przez prowadzących, ale co najważniejsze, wspaniałe dania, które później gotowałam też w domu.

Sonia

Miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach Knife Skills. Dużo pożytecznych umiejętności posługiwania się nożem w kuchni, dzięki którym przygotowywanie produktów do gotowania - m.in. krojenie, siekanie, rozdrabnianie idzie mi dużo sprawniej i szybciej.

Tomasz

Najczęstsze pytania

Jak mam się ubrać na warsztaty?

W miarę możliwości ubierz się wygodnie, a przede wszystkim włóż wygodne buty, dzięki czemu nie zmęczy Cię tak bardzo długie stanie przy wyspie do gotowania. Gotowanie to przyjemność, ale też dużo fizycznej pracy :) Na czas warsztatów dostaniesz fartuch kucharski, także nie musisz się martwić o ubrudzenie się w trakcie gotowania.

Czy muszę przyjść na warsztaty wcześniej, przed godziną ich rozpoczęcia?

Nie musisz pojawiać się dużo wcześniej. Kilka minut przed warsztatami w zupełności wystarczy. Zostaw sobie jednak minimalną ilość czasu, żeby się nie spóźnić i nie stracić informacji organizacyjnych na początku warsztatów. Warsztaty startują punktualnie do godzinie określonej w opisie zajęć.

Czy muszę coś zabrać ze sobą?

Nie musisz nic ze sobą zabierać. Zapewnimy Ci wszystko, co jest potrzebne do wzięcia udziału w warsztatach - akcesoria do gotowania, przepisy na przygotowywane podczas warsztatów dania, żebyś mogła/mógł je odtworzyć w domu, ołówek do sporządzenia własnych notatek oraz kawę, herbatę i wodę :)