Na zajęciach zgłębicie tajniki przygotowania fermentowanej herbaty w domowych warunkach. Poznacie jej historię i prozdrowotne właściwości. Pod okiem prowadzącego nauczycie się krok po kroku przygotowywać ją w domowym zaciszu. Dowiecie się czym są symbiotyczne kultury bakterii i drożdży (SCOBY). Poznacie też sposoby na wyhodowanie grzybka herbacianego w domu. Prowadzący zapozna Was z procesami fermentacji, które zachodzą w trakcie przygotowania kombuchy. Opowie w jakich warunkach hodować domową fermentowaną herbatę oraz jakich akcesoriów, produktów i naczyń do tego używać. Poznacie najczęstsze błędy w przygotowaniu kombuchy oraz sposoby, by ich unikać. Dowiecie się również na co zwracać uwagę kupując gotową kombuchę i jak rozpoznawać jej jakość. Na warsztatach, pracując indywidualnie oraz w małych grupach (2 os.) przygotujecie 3 rodzaje kombuchy oraz 1 danie.
W programie:
- Imbirowa kombucha na zielonej herbacie z anyżem i wanilią
- Jabłkowa kombucha z suszonymi kwiatami bzu, żurawiną i daktylami
- Kombucha z pieczoną gruszką, kombu, rodzynkami i świeżą bazylią
- Kukurydziane taco z tofu glazurowanym w kombuchy, panierowaną cebulą z wędzoną papryką i majonezem kaparowym
Spotkanie zakończy się degustacją przygotowanego dania. Na warsztatach serwowane będą ciepłe i zimne napoje (kawa, herbata, woda) oraz aromatyczny, sezonowy, ziołowy napar. Przygotowane na zajęciach kombuche będziecie mogli zabrać ze sobą do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.
UWAGA! Praktykujemy idee Zero Waste, dlatego – jeśli to możliwe – zabierz ze sobą materiałową torbę do zabrania przygotowanych przez siebie fermentowanych herbat.