Bliskowschodni Street Food

Warszawa
Początek:
18:00
Czas trwania:
ok. 3-4 godziny
Prowadzący:
Ouce Naser
Baśń 1001 nocy to nie tylko magiczna opowieść, ale idealne określenie smaków i aromatów Bliskiego Wschodu. I choć street food kojarzony jest głównie z krajami dalekiej Azji to właśnie tu jest bijącym sercem regionu. To tu uliczne jedzenie swoimi zapachami wyznacza kierunek życia społecznego tubylców. Całonocne uliczne uczty, posiadówki na krawężnikach czy rozmowy przy bramie zawsze ukoronowane są świeżym kebabem, sabbieh, mezgoof czy mezze. W tajniki bliskowschodniego street foodu wprowadzi Was Ouce Nasser, irakijczyk, szef kuchni bistro Tahina.

UWAGA! Warsztaty rozpoczynają się o godz. 18.00. Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu w letniej lokalizacji CookUp, usytuowanej w OCHO, przy Teatrze Ochota, na ul. Mikołaja Reja 9 na warszawskiej Ochocie. UWAGA! Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Na warsztatach rozstrzygnięcie kilka międzynarodowych, kulinarnych sporów. Dowiecie się m. in. czy falafel i hummus pochodzą z Izraela? Porozmawiacie o tym, czy znany nad Wisłą kebab to prawdziwy kebab? Prowadzący opowie Wam też skąd na Bliskim Wschodzie wzięły się francuskie panisse oraz kto stoi za kultową kanapką Sabieh. Poznacie tradycyjne, bliskowschodnie produkty, przyprawy i zioła oraz zgłębicie tajniki popularności kultowych dań tamtejszej kuchni. Prowadzący pokaże Wam jak budować te nieoczywiste kulinarne połączenia i zapadające w pamięć smaki. Na zajęciach uczestnicy będą pracowali indywidualnie oraz w małych grupach (2-4 os.) i pod okiem prowadzącego przygotują 3 dania.

W programie:

  • Falafel Wrap (smażone kotleciki z ciecierzycy, pasta Baba Ghanoush, sałatka z kapusty z rodzynkami, sałatka z jarmużu i gruszek, sos Tahini, sos ziołowy, salsa z mango i sos z harrisą w chlebku Lavash)
  • Beiruti Wrap (smażone wegańska bobowina, nerkowce, żurawina, kuskus, awokado, wegański ser, pomidory, zielona salsa z chili i grillowana sałata w chlebku Lavash)
  • Chickpea Fries (smażone frytki z mąki z ciecierzycy z mieszanką orientalnych przypraw i sumakiem)

Spotkanie zakończy się degustacją wspólnie przygotowanych dań w formie kolacji przy lampce wina. Na warsztatach serwowane będą ciepłe i zimne napoje (kawa, herbata, woda) oraz aromatyczna, bliskowschodnia herbata.

Prowadzący

Ouce Naser

Chef i właściciel bistro Tahina, konsultant wege gastronomii, a prywatnie pasjonat zdrowej kuchni roślinnej z orientalnym sznytem. Samouk, który swoją przygodę z gotowaniem rozpoczął 8 lat temu w Poznaniu. Pochodzi z Iraku i z tego regionu czerpie swoje inspiracje, przekuwajac je w zdrowe, świeże i pełne smaku nowoczesne bliskowschodnie dania.

Zobacz warsztaty prowadzącego

Poznaj CookUp

CookUp Studia Kulinarne

CookUp to przede wszystkim dwa studia kulinarne – w Warszawie i Poznaniu, w których odbywają się warsztaty dla osób indywidualnych, pokazy, prezentacje, konferencje kulinarne dla firm oraz prywatne śniadania, obiady i kolacje z gotowaniem na żywo, jak również sesje zdjęciowe oraz wydarzenia integracyjne.

CookUp Talents i CookUp Fundacja

CookUp zajmuje się również promowaniem talentów kulinarnych (CookUp Talents) oraz edukacją na temat zdrowego odżywania się mam i ich dzieci oraz kobiet w ciąży, aktywizacją seniorów poprzez warsztaty kulinarne, oraz innymi projektami społecznymi (CookUp Fundacja).

Studio Warszawa

OCHO: ul. Mikołaja Reja 9 (wejście od Wawelskiej)
LETNIA BAR: Madalińskiego 10/16 (na terenie Nowego Teatru)

Jak dojechać?

Metro

OCHO: stacja Politechnika, następnie autobusem do przystanku Pomnik Lotnika
LETNIA BAR: stacja Racławicka lub Pole Mokotowskie, następnie autobusem

Tramwaj

OCHO: przystanek Raszyńska od strony ul. Filtrowej
LETNIA BAR: przystanek ul. Dworkowa

Autobus

OCHO: przystanek Pomnik Lotnika
LETNIA BAR: przystanek ul. Dworkowa

Opinie o warsztatach

Uczestniczyłam w warsztatach w CookUp trzykrotnie. Były to wspaniałe, inspirujące spotkania, na których poznałam nowych, ciekawych ludzi. Poza tym, za każdym razem, było dużo wiedzy przekazanej przez prowadzących, ale co najważniejsze, wspaniałe dania, które później gotowałam też w domu.

Sonia

Miałem przyjemność uczestniczyć w warsztatach Knife Skills. Dużo pożytecznych umiejętności posługiwania się nożem w kuchni, dzięki którym przygotowywanie produktów do gotowania - m.in. krojenie, siekanie, rozdrabnianie idzie mi dużo sprawniej i szybciej.

Tomasz

Najczęstsze pytania

Jak mam się ubrać na warsztaty?

W miarę możliwości ubierz się wygodnie, a przede wszystkim włóż wygodne buty, dzięki czemu nie zmęczy Cię tak bardzo długie stanie przy wyspie do gotowania. Gotowanie to przyjemność, ale też dużo fizycznej pracy :) Na czas warsztatów dostaniesz fartuch kucharski, także nie musisz się martwić o ubrudzenie się w trakcie gotowania.

Czy muszę przyjść na warsztaty wcześniej, przed godziną ich rozpoczęcia?

Nie musisz pojawiać się dużo wcześniej. Kilka minut przed warsztatami w zupełności wystarczy. Zostaw sobie jednak minimalną ilość czasu, żeby się nie spóźnić i nie stracić informacji organizacyjnych na początku warsztatów. Warsztaty startują punktualnie do godzinie określonej w opisie zajęć.

Czy muszę coś zabrać ze sobą?

Nie musisz nic ze sobą zabierać. Zapewnimy Ci wszystko, co jest potrzebne do wzięcia udziału w warsztatach - akcesoria do gotowania, przepisy na przygotowywane podczas warsztatów dania, żebyś mogła/mógł je odtworzyć w domu, ołówek do sporządzenia własnych notatek oraz kawę, herbatę i wodę :)